Zanim zaczniesz budowę…

Budowa domu wydaje się prosta sprawą… pozornie… Zanim zaczniemy budowę musimy przebrnąć przez zębatki machiny biurokratycznej, gdzie czeka nas zebranie kolekcji wielu niezbędnych papierków, pozytywnych opinii oraz decyzji. Decyzja pozwolenia na budowę jest ostatnim krokiem, który musimy postawić aby rozpocząć budowę. Oczywiście budowa dopiero ROZPOCZYNA się tym krokiem, następnie do gry wkracza kierownik budowy, wykonawca, później czekają nas odbiory, protokoły, itp… Jednym słowem zabawa na cztery fajerki!

Ale zanim zaczniesz budowę…
Można praktycznie napisać o tym całą książkę, ale postaramy się podać kilka najbardziej istotnych rzeczy, które powinniście Państwo uwzględnić:

1. Oceńcie możliwości zabudowy działki. Działki posiadają swoje wady i zalety, ograniczenia i mocne strony, z pomocą Architekta przeanalizujcie Wasze potrzeby i możliwości zabudowy działki.
2. Wystąp do gestorów sieci o zapewnienia dostaw mediów: woda, kanalizacja, prąd, gaz. Pozwoli to na ocenę możliwej do wykonania infrastruktury.
3. Jeśli nie jesteś pewien czy w danym terenie zbudujesz wymarzony dom wystąp o określenie warunków zabudowy. Możesz posiłkować się tu radą Architekta.
4. Zleć uprawnionemu geodecie wykonanie mapy do celów projektowych.
5. Jeśli warunki gruntowe budzą wątpliwości zleć opracowanie badań geotechnicznych gruntu. Koszt circa 1000 zł pozwoli na dokładne określenie warstw gleby, oraz da wytyczne projektantowi fundamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *