Czy da się coś z tym zrobić

Wielu na nas… (a raczej każdy) staje czasem na rozdrożach. Życie jest sztuką dokonywania wyborów, czy to górnolotnie edukacja, partner, czy też przyziemnie: zmiana samochodu, firanek w salonie (kto wybierał ten wie…)… A co dopiero począć jak mamy taki przypadek jak poniżej… Mamy stary dom lub planujemy jego zakup… Na co się nastawiać, co brać pod uwagę! To dopiero wyzwanie!

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zacznijmy od analizy własnych potrzeb oraz analizy możliwości. Jeśli mamy dużą rodzinę inaczej patrzymy na potrzeby jak osoby, które mieszkają samotnie. Na ile nas będzie stać, czy budżet pozwoli na rozbudowę / nadbudowę? Jeśli odpowiemy sobie na te pytania warto skontaktować się z ARCHITEKTEM, który zarówno podpowie co można (technicznie) zrobić z budynkiem oraz sprawdzi pod względem formalnym dokumenty (np. czy nie pojawi się konieczność wystąpienia o warunki zabudowy, przebudowa kolidujących przyłączy itp.

Alternatywy 4

Architekt po przeanalizowaniu sytuacji, zasięgnięciu opinii konstruktora lub rzeczoznawcy i wykonaniu ekspertyzy technicznej da Państwu pełen obraz czy przedmiotowa inwestycja będzie opłacalna czy lepiej będzie zacząć budowę od początku. W trakcie praca może konieczne okazać się wykonanie dodatkowych prac (np. ekspertyza mykologiczna w przypadku stwierdzenia zawilgocenia budynku i występowania grzybów, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników budynku)

Same koszty!

Nie koniecznie, może się okazać, że budynek (lub też jego główne elementy konstrukcyjne) będą w dobrym stanie technicznym (fundamentu, ściany, strop), można pokusić się o wykorzystanie budynku. Trzeba liczyć się z wymianą instalacji, wykonaniem docieplenia i elewacji budynku, wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej. Bilans powinien wyjść na plus, a poza tym… zostaje nam coś Co poza oszczędnością, dusza budynku!

Wkrótce na stronie pojawią się zdjęcia z przebudowy budynku gospodarczego w miejscowości Bączal Dolny, serdecznie zapraszamy! Jeśli mecie stary budynek i zastanawiacie się CZY DA SIĘ COŚ Z TYM ZROBIĆ, nie zwlekajcie ani chwili! Każdy taki projekt to dla nas wyzwanie i OLBRZYMIA SATYSFAKCJA!