Mapa? Jaka mapa!?

Co to jest?
Mapa co celów projektowych jest niezbędnym elementem bez którego nie można opracować projektu zagospodarowania terenu, który wchodzi w skład projektu budowlanego.

mapa

Kto wykonuje?
Opracowanie mapy do celów projektowych należy powierzyć uprawnionemu geodecie. Koszt opracowania mapy zależy od wielu czynników: powierzchnia terenu objętego aktualizacją, ilość obiektów budowlanych które należy zaktualizować na mapie, itp.

Ile to kosztuje?
Średni koszt opracowania mapy do celów projektowych mieści się w przedziale 500-800 zł. Dokładny koszt poda geodeta po przeanalizowaniu wszystkich czynników j.w oraz wizji w terenie.

Na co zwracać uwagę?
– Przy określaniu obszaru na którym będzie realizowana inwestycja (razem z instalacjami zewnętrznymi oraz przyłączami), należy upewnić się aby zakres aktualizacji wykraczał co najmniej 30m poza projektowane obiekty
– Czas opracowania mapy do celów projektowych wynosi ok 2-3 tygodnie, należy to uwzględnić w harmonogramie opracowywania dokumentacji
– Warto skonsultować z Architektem zakres aktualizacji mapy do celów projektowych aby uniknąć sytuacji kiedy zakres opracowania mapy został zawężony i pojawi się konieczność opracowania nowej mapy, albo niepotrzebnie powiększony a co za tym idzie wydane zostaną niepotrzebne $$)